Cikkek

Parádés kettős győzelem az U11 bajnokságban

Leány kosárlabda és röplabda hírek.

Az elmúlt hétvégén hazai pályán küzdöttek a HTE U11 kosaras lányai. Rengeteg szurkoló előtt először a BKGDSE-Hajdúszoboszló csapatával, majd a Cívis Debreceni Kosárlabda Akadémia együttesével mérkőztek meg.

Az első mérkőzés könnyed győzelmet hozott. A csapat győzelme egy percig sem forgott veszélyben, negyedekről-negyedekre folyamatosan tudta növelni előnyét a HTE. A második találkozó első félidejét kimondottan kemény, harcos és küzdelmes játék jellemezte, ami már-már átfordult néhol szükségtelen durvaságba is az ellenfél részéről. A Fúriák azonban keményen állták ezt, és koncentráltságukból, eltökéltségükből nem tudták őket kizökkenteni. A szorosabb első két negyedet követően mindent elsöprő lendülettel léptek pályára, és szinte hiba nélkül, ezer fokon égve, ellentmondást nem tűrően fejezték be a mérkőzést. Az utolsó két negyedben 55 pontot szereztek, miközben az ellenfélnek 13-at engedélyeztek.

HTE-Fúriák - BKGDSE-Hajdúszoboszló 78-30 (18-5, 24-13, 20-6, 16-6)

HTE-Fúriák - Cívis Debreceni KA Dózsa-Gönczy Oroszlánok 87-38 (12-7, 20-18, 12-6, 43-7)

HTE: Nagy Katalin Sára 44p, Molnár Petra (c) 30p, Kovács Enikő 22p, Fehér Dóra 20p, Oláh Nóra 15p, Kacsó Dorina 12p, Kállai Anna 7p, Torzsa Lili 7p, Kállai Nikolett 4p, Varga Fanni 3p, Szabadi Blanka 1p, Csóka Míra, Gulyás Anita, Ináncsi Vivien, Tóth Eszter. Edző: Pipó Márton

A Fúriák köszönik minden kedves kilátogatónak, hogy buzdította őket és velük együtt örült ezen a szombat délelőttön!

A HTE-Fúriák U11 kosárlabda csapata várja a sportág iránt érdeklődő 2009 és 2010-ben született lányok jelentkezését. Érdeklődni Pipó Mártonnál lehet a 0670/389-5133-as telefonszámon.

Szombaton Egerben rendezték meg az U13 Országos Mini Röplabda Bajnokság 7. fordulóját. Eredmények:

HTE – Miskolci VSI ’B’ 3:0 (25:20, 25:13, 25:23)

Palota RSC - HTE 2:1 (27:25, 16:25, 25:16)

HTE - Dunakanyar SE 1:2 (18:25, 25:17, 16:25)

Egri VSI ’A’ - HTE 3:0 (25:12, 26:24, 25:10)

Az OMB utolsó fordulóját a 4. helyen zárta a HTE. A mérkőzések után Eger szép városában tett egy rövid sétát a csapat.