Fontos győzelmek

Női kézilabda csapataink ismét remekeltek.

NB II felnőtt női kézilabdázóink hazai pályán fogadták a bajnoki címvédő Mátészalka együttesét. Az első játékrészt a szabolcsiak kezdték jobban, a félidő derekán már hét góllal is vezettek a vendégek. A szünetben 15-19-es állással vonultak öltözőbe a csapatok. A pihenő után támadásban és védekezésben is feljavult a HTE, az utolsó percekben fej-fej mellett haladt a két csapat, és végül egy góllal nyert a Böszi a rengeteg kiállítással és hétméteressel tarkított összecsapáson.

NB II női felnőtt: HTE – Mátészalkai MTK 28-27 (15-19)

HTE: Szilágyi Krisztina, Szabó Lilla, Gyökös Barbara (8), Dobi Mária, Koszta Enikő (3), Sári Kata, Péntek Fanni (3), Balla Barbara (8), Erdei Anett (1), Bakos Zsuzsanna, Lengyel Leonetta (2), Cserős Petra (3), Berényi Janka. Edző: Nagy Attila.

Nagy Attila edző: „A végső helyezéseket döntően befolyásoló mérkőzést nyertünk meg a regnáló bajnok ellen. Fiatal csapatom tartását mutatja, hogy egy gyenge első félidő után 7 gólos vendég vezetésről fordítottuk magunk javára az eredményt. Feljavult a védekezésünk, támadásban is összeszedettebbek lettünk. Taktikailag és főleg fizikálisan kerekedtünk a Mátészalka fölé. Ezt a győzelmünket kapusunk, Szilágyi Kriszti elhunyt nagymamájának ajánljuk. Gratulálok a csapatomnak!”

Ifi csapatunk fontos két pontot szerzett a tabella második helyén álló Mátészalka utánpótlás együttese ellen.

Női ifjúsági III. o.: HTE – Mátészalkai MTK 26-21 (11-10)

HTE: Nagy Diána, Kovács Kitti, Szabó Rebeka (4), Kiss Gréta Emese, Szabó Szonja, Uzonyi Anna, Forgács Csenge (11), Tardi Zsuzsanna (3), Balla Viktória (1), Pereverzia Petra, Sári Janka (1), Szegedi Eszter (3), Sári Kata (3). Edző Kovács Magdolna.

Kovács Magdolna edző: „Jól kezdtük a mérkőzést, majd figyelmetlenségek miatt csúsztak be hibák a játékunkba. Ezt időben sikerült javítani, aminek eredménye lett egy nagyon fontos győzelem. Gratulálok a lányoknak!”

Hazai pályán rendezett fordulót a HTE az U9 leány kisiskolás bajnokságban. Révész Melinda tanítványai mindkét mérkőzésüket megnyerték.

U9 leány: HTE – Kalmár Zoltán DSE 12-0 (5-0)

Hajdúnánás SK II. – HTE 6-14 (3-5)

HTE: Balogh Nikoletta, Balogh Dóra, Cserép Hanna, Éles Lilla, Hagymási Lívia, Kelemen Hanna, Kovács Orsolya, Bogdanovic Tamara, Kolompár Bernadett, Nagy Bianka, Mátyus Lilli. Edző: Révész Melinda.

Felnőtt férfi csapatunk nem tudott pontot rabolni a listavezető otthonában. Ifiseink egygólos győzelmet szereztek.

NB II férfi felnőtt: Kazincbarcikai KSE – HTE 29-20 (13-11)

Férfi ifjúsági III. o.: Kazincbarcikai KSE – HTE 22-23 (14-12)

HTE: Kovács József (4), Rab Gyula (3), Elek Viktor, Szőllős Sándor (2), Molnár Zsolt (7), Sóvágó Márton (6), Nagy Balázs, Buczkó György (1), Balogh Szabolcs, Szolyka László, Tályai Tibor, Uzsoki Dominik. Edző: Bakos Károly.

Fiú serdülő III. o.: Kazincbarcikai KSE – HTE 34-32 (17-15)

MECCSAJÁNLÓ

2018.03.17. szombat 18:00, Bocskai-csarnok: HTE – Nyírbátori SC NB II férfi felnőtt kézilabda mérkőzés (16:00 órától ifjúsági mérkőzés)

Belépő: 200 Ft.