Kosárlabda hírek és meccsajánló

A HTE U16 fiú és felnőtt férfi kosárlabda csapata is győzelmet szerzett.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén Miskolcon lépett pályára a HTE U16, ahol a tét a "B" csoport 2. helye volt.

U16 fiú: MEAFC/B (Miskolc) – HTE-Gladiátorok 50-59 (15-10, 8-16, 11-20, 16-13)

HTE: Kocsis Norbert, Mirkó László 21 pont, Orosz György, Szarvas Antal 3/3p, Oláh Balázs, Veress Balázs 5p, Szabó Benedek 15/3p, Töviskes Artur, Konyári Péter, Pálfi Simon 15/3 p, Szabó Tamás, Rácz Imre. Edző: Szabó Tibor.

Szabó Tibor edző: „Az első negyedben túl rövid ideig és kapkodva játszottunk. A második negyedtől sikerült pontosabban megtalálnunk a dobóhelyzeteket és sok labdaszerzésből átvettük a vezetést, amit sikerült a végéig megőriznünk. Mirkó László és Szabó Benedek ellen készültek a leginkább, hiszen az első mérkőzésen ők dobták a pontjaink javát. Sikertelenül. Ők most is hozták a formájukat. Veress Balázs és Szarvas Antal nagyszerűen szedték a lepattanókat és Pálfi Simon szinte hibátlanul célzott távolról. A játéklehetőséget kapók jól helytálltak. Az utolsó negyedben már minden beesett, akármit eldobhattunk. Nagyszerű alapszakaszt zártunk. A középmezőny helyett a 2. helyen végeztünk.”

A felnőtt csapat Hajdúszoboszlón játszott.

Megyei férfi felnőtt: MLV Hajdúszoboszló KSE - HTE 52-83 (13-16, 15-24, 14-27, 10-16)

HTE: Ferenczi Gábor, Gacsó Tamás 3/3 pont, Gellén László 13/3p, Mirkó László 14/6p, Németh Bálint 27/3p, Remenyik Balázs 8/6p, Szabó Benedek 2/0p, Tályai Péter 16/3p, Torma Sándor. Edző: Szabó Tibor.

Szabó Tibor edző: „A győzelemnél is fontosabb eredményt értünk el, sikerült jó játékkal, összeszedett védekezéssel és igen jó dobószázalékkal nyernünk. Két utánpótláskorú játékosunk is nagyszerűen helytállt a felnőttek között, a 15 éves Mirkó László, valamint a 14 éves Szabó Benedek.”

MECCSAJÁNLÓ

2020.01.24. péntek 18:30, Középkerti-csarnok: HTE - DIFE KK (Derecske) Megyei felnőtt férfi kosárlabda mérkőzés